Google TUG   


STAJ 2014 STAJ 2015 STAJ 2016 STAJ 2017 STAJ 2018


2019

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.buna paralel olarak Astronomi ve Uzay Bilimleri ile Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümlerinde yetişmekte olan öğrencilere ve bu alanlarla ilgili fizik, elektrik-elektronik ve bilgisayar gibi mühendislik alanlarındaki mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır.

TUG'da yürütülen bilimsel ve teknik çalışmalar gözönüne alındığında M.E.B. 04.11.2003 tarih ve 27805 sayılı yazısı ve eki çerçevesinde gözlemevimizde staj imkanı bulunmaktadır. Buna göre TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde 2019 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda belirli bir kontenjan dahilinde stajyer programı uygulanacaktır.

- Astronomi ve Uzay Bilimleri

- Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

- Astronomi ve Astrofizik

- Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği

- Elektrik-Elektronik Mühendisliği

- Mekatronik Mühendisliği

- Makina Mühendisliği
br>


2019 Yılı Stajyerleri

Burak KAHRAMAN ODTÜ, Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yasin ÇİDEM Anadolu Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği
Burcu YILMAZ Bilkent Üniversitesi, Fizik Mühendisliği
Muharrem KILINÇ Antalya Bilim Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Sena Nur EKİCİ Akdeniz Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Fahri Mert ÜNSAL ODTÜ, Makina Mühendisliği


STAJ PROGRAMININ UYGULANMASI

TUG'da staj en fazla 25 iş günü olarak yapılabilmektedir. Başvuru yapmadan önce planlanan staj başlangıç ve bitiş tarihleri aşağıdaki iletişim bilgileri kullanılarak TUG'a bildirilmelidir.


Staj ön başvuru koşulları:

- Akademik genel not ortalamasının 2.50 ve üzerinde olması

- Okuduğu bölümün 2. sınıfı veya üzerinde okuyor olmak


Stajyerler TUG'da staja başlamadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG'da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar. Basvuru formunun doldurulmasi staj basvurunuzun kabul edilecegi anlamina gelmemektedir.

Staj süresince kısmen TUG'un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde çalışmalar olabileceğinden bu yükseklikte çalışmaya ve yaşamaya engel bir sağlık sorununuzun olmaması gerekir. Ayrıca o yükseklikteki değişken hava ve arazi koşullarına uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giysiler bulundurulması önerilir.

Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler. Yurtlar TUG Yönetim Binası'na yürüme mesafesindedir.

- Akdeniz Kiz ögrenci Yurdu (Kampüs içi)

- Bezm-i Alem Valide Sultan Kiz Ögrenci Yurdu (Kampüs içi)

- Elmalili Hamdi Yazir Kiz Ögrenci Yurdu (Kampüs içi)

- Muratpasa Erkek Ögrenci Yurdu (Kampüs içi)

- Ahmet Hamdi Akseki Erkek Ögrenci Yurdu (Kampüs yakini)

KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri veya ucretler farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.


İLETİŞİM

Murat PARMAKSIZOĞLU
murat.parmaksizoglutubitak.gov.tr