Google TUG   


STAJ 2014 STAJ 2015 STAJ 2016 STAJ 2017


2018

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısında ilerlemesini ve buna paralel olarak astronomi ve uzay bilimleri alanında olduğu kadar, bu alanla yakından ilgili astrofizik programı bulunan fizik, makina, elektrik, elektronik ve bilgisayar gibi diğer mühendislik alanlarında yetişmekte olan genç akademisyen ve mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır.

TUG'da yürütülen bilimsel ve teknik çalışmalar gözönüne alındığında M.E.B. 04.11.2003 tarih ve 27805 sayılı yazısı ve eki çerçevesinde gözlemevimizde staj imkanı bulunmaktadır. Buna göre TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde 2018 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda belirli bir kontenjan dahilinde stajyer programı uygulanacaktır.

- Astronomi ve Uzay Bilimleri

- Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

- Bilgisayar Mühendisliği

- Elektrik-Elektronik Mühendisliği

- Mekatronik Mühendisliği

- Makina MühendisliğiSTAJ PROGRAMININ UYGULANMASI

Staj programına kabul edilen öğrenciler, 20 günlük staj dönemini başlangıç ve bitiş tarihleri şeklinde aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak TUG'a bildirmelidirler.

Stajyerler TUG'da staja başlamadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG'da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar. Öncelikle stajın başlaması için TUG Müdürlüğü tarafından onaylanması gereken "Birim Dışı Uygulama (Staj) Formu" TUG adresine gönderilmelidir. Staj programına kabul edilen öğrenciler TUG'a gelirken yanlarında başvuru sırasında kullanılan belgelerin (transkript, dilekçe, özgeçmiş vb) asıllarını getirmelidirler.

Staj süresince kısmen TUG'un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde çalışmalar olabileceğinden değişken hava ve arazi koşullarına uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giysiler bulundurulması önerilir.

Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler. Yurtlar TUG Yönetim Binası'na yürüme mesafesindedir.

KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri veya ucretler farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.


2018 Yılı Stajyerleri

Enes Efe YÜKSEL Selçuk Üniversitesi, Elek. Elektr. Müh.
Ekin Bircan BOŞDURMAZ Bilkent Üniversitesi, Elek. Elektr. Müh.
İbrahim Orhan ÖZGÜL Akdeniz Üniversitesi, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri
Raziye Rana AKMAN Antalya Bilim Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği
Hanife KARDAŞ Dumlupınar Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği
Barış KAPLAN Ankara Üniversitesi, Fizik Mühendisliği


İLETİŞİM

Murat PARMAKSIZOĞLU
murat.parmaksizoglutubitak.gov.tr