Google TUG   


Sevgili öğrenciler,

Başarınızın karşılığında TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde (TUG) 1 hafta kalmanın ve çalışmalara katılmanın sizin için bir ödül olacağını düşünüyorsanız, biz sizi 1 haftalığına misafir etmeye hazırız!

Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek, belki de ileride meslektaşlarımız olarak çalışmaya başlayacak arkadaşlarımızı şimdiden tanımak ve onlara cesaret vermek, bir gözlemevi ortamını solumalarını sağlamak için TUG tarafından "Lisans öğrencileri İçin Yaz Programı" düzenlenmiştir. Programa, üniversitelerimizin astronomi ve astrofizik alanlarında eğitim verilen veya bu alanlarda araştırma yapılan bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri 1'er haftalık dönemler halinde katılabileceklerdir. Programa her dönem en çok 4 öğrenci kabul edilecektir.

Katılımcıların seçiminde öncelikle derslerindeki başarı durumu dikkate alınacaktır. Programa kabul edilecek öğrencilerin konaklama, beslenme ve ulaşım (otobüs) masrafları TUG tarafından karşılanacaktır.


KOŞULLAR

- En az 1 astronomi dersi almış olmak.
- Yüksek rakımda bulunmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak.


İSTENEN BELGELER

- Başvuru belgesi --> Başvuru Formu
- Özgeçmiş belgesi --> Özgeçmiş Formu
- Not dökümü (transkript)
- 1 adet vesikalık fotoğraf


BAŞVURU ŞEKLİ

Her yıl LOYP programının ilan edileceği bu sayfadan duyurulacaktır


LOYP 2009

Lisans Öğrencileri Yaz Programı'nın (LOYP) 2009 yılı değerlendirme sonuçlarını aşağıda bulacaksınız. Programa 42 öğrenci başvurmuştur. Başvuru yapılan her üniversiteden en az bir öğrencinin programa alınmasına dikkat edilmiştir. Seçim yapılırken, ilanda da belirtildiği gibi, öğrencilerin genel not ortalamaları dikkate alınmış ve her kurumun öğrencileri kendi aralarında rekabet etmişlerdir. Programa bu yıl kabul edilemeyen öğrenciler gelecek yıl tekrar başvurabilirler.

Programa ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

KATILIMCILARIN DİKKATİNE

Kabul edilen öğrencilerin, her dönemin ilk günü saat 09:30'dan önce Antalya Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan TUG Yönetim Binası'na gelmeleri gerekmektedir. Üniversite'ye ulaşmak için Antalya otobüs terminalinden kalkan terminal otobüsleri veya seyahat şirketlerinin şehiriçi servis araçları kullanılabilir. Yerleşke içinde de ücretsiz otobüslerle TUG'a kolayca ulaşılabilir.

Katılımcıların barınma, beslenme ve yolculuk masrafları TUG tarafından karşılanacaktır. Yolculuk masrafları standart bir otobüs firması ücreti üzerinden "katılımcı üniversitesi - Antalya" güzergahı dikkate alınarak ödenecektir. Uçak ile seyahat etmek isteyen katılımcılara da yine otobüs ile seyahat etmiş gibi ödeme yapılacak, aradaki muhtemel farkı katılımcı kendisi karşılayacaktır. Sözkonusu masraflarla ilgili ödeme işlemleri için katılımcıların yolculuk biletlerini muhafaza etmeleri ve bir banka hesabına (tercihan İş Bankası) sahip olmaları gerekmektedir.

TUG Yerleşkesi'ndeki hava ve arazi koşullarından dolayı yanınızda uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere gibi giyecekler bulundurmanız gerekmektedir. Bunun dışında gündüzleri yoğun morötesi ışınım dolayısıyla uzun kollu ince giysi, güneş gözlüğü ve şapka kullanmanız da faydalı olacaktır.

Sorularınız için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz. Herhangi bir sebeple programa katılamayacak arkadaşların en kısa zamanda haber vermelerini rica ederiz.


2009 YILI KATILIMCI LİSTESİ

I. DÖNEM (22-26 Haziran 2009)
Zehra Cemile MARŞAN Boğaziçi Üniversitesi
Mutlu ÇOBAN Atatürk Üniversitesi
Betül CANIMKURBEY Atatürk Üniversitesi
Muammer ERSEN Ahi Evran Üniversitesi

II. DÖNEM (06-10 Temmuz 2009)
Çiğdem KANBEROĞLU ODTÜ
Tuğba KARACAOĞLU Ankara Üniversitesi
Gökhan ŞANLI Niğde Üniversitesi
Osman CEYLAN Ahi Evran Üniversitesi

III. DÖNEM (20-24 Temmuz 2009)
Gökçen Deniz ÖZEN ODTÜ
Hatice Bahar ÜNSAL İstanbul Üniversitesi
Yeliz AKSOYU İstanbul Üniversitesi
Muhlis SEZGİN İstanbul Üniversitesi

IV. DÖNEM (03-07 Ağustos 2009)
Birses DEBİR Ege Üniversitesi
Ayda ÇAM İstanbul Üniversitesi
Tuğba BÜYÜKBEŞE Boğaziçi Üniversitesi
Mert ŞEKERCİ İzzet Baysal Üniversitesi

V. DÖNEM (17-21 Ağustos 2009)
Şeyma KALAY İstanbul Üniversitesi
Sema ÖZLEM GÜNERİ İstanbul Üniversitesi
Alper ASLAN Erciyes Üniversitesi
Burhan ASLAN Ege Üniversitesi

VI. DÖNEM (31 Ağustos.- 04 Eylül 2009)
Duygu KESER Ege Üniversitesi
Başak EKİNCİ Ankara Üniversitesi
Samiye AKTAŞ Ankara Üniversitesi
Ömer Faruk ŞAHİN Ege Üniversitesi


POSTER

A3, 300 DPI, Renkli, (4.7 MB) --> Tıklayın...BAŞVURU ve GEREKLİ BELGELER

Her yıl bu sayfadan başvuru dönemi ilan edilen LOYP programına başvuru yapabilmek için aşağıda yer alan ilk iki belgeyi el yazısı veya elektronik ortamda doldurup imzaladıktan sonra sonra kurumunuzdan alacağınız Not Dökümü (Transkript) ile birlikte bir tarayıcıdan geçirip JPG, PDF vb bir sayısal formatta aşağıdaki iletişim adresine göndermeniz yeterlidir. Programa kabul edildiğiniz taktirde gelirken Not Dökümü belgesinin orijinalini yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Başvurular kapandıktan sonra sonuçlar bu sayfadan duyurulmaktadır.


Başvuru --> Başvuru Formu
Özgeçmiş --> Özgeçmiş Formu
Not DökümüLOYP ARŞİVİ

Geçmiş yıllardaki LOYP programlarına buradan erişebilirsiniz.


İLETİŞİM

Doç. Dr. Tansel AK
tanselaktug.tubitak.gov.tr