Google TUG   


Sevgili öğrenciler,

Başarınızın karşılığında TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde (TUG) 1 hafta kalmanın ve çalışmalara katılmanın sizin için bir ödül olacağını düşünüyorsanız, biz sizi 1 haftalığına misafir etmeye hazırız!

Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek, belki de ileride meslektaşlarımız olarak çalışmaya başlayacak arkadaşlarımızı şimdiden tanımak ve onlara cesaret vermek, bir gözlemevi ortamını solumalarını sağlamak için TUG tarafından "Lisans öğrencileri İçin Yaz Programı" düzenlenmiştir. Programa, üniversitelerimizin astronomi ve astrofizik alanlarında eğitim verilen veya bu alanlarda araştırma yapılan bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri 1'er haftalık dönemler halinde katılabileceklerdir. Programa her dönem en çok 4 öğrenci kabul edilecektir.

Katılımcıların seçiminde öncelikle derslerindeki başarı durumu dikkate alınacaktır. Programa kabul edilecek öğrencilerin konaklama, beslenme ve ulaşım (otobüs) masrafları TUG tarafından karşılanacaktır.


KOŞULLAR

- En az 1 astronomi dersi almış olmak.
- Yüksek rakımda bulunmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak.


İSTENEN BELGELER

- Başvuru belgesi --> Başvuru Formu
- Özgeçmiş belgesi --> Özgeçmiş Formu
- Not dökümü (transkript)
- 1 adet vesikalık fotoğraf


BAŞVURU ŞEKLİ

Her yıl LOYP programının ilan edileceği bu sayfadan duyurulacaktır


LOYP 2008

Lisans Öğrencileri Yaz Programı'nın (LOYP) 2008 yılı değerlendirme sonuçlarını aşağıda bulacaksınız. Programa 79 öğrenci başvurmuştur. Başvuru yapılan her üniversiteden en az bir öğrencinin programa alınmasına dikkat edilmiştir. Seçim yapılırken, ilanda da belirtildiği gibi, öğrencilerin genel not ortalamaları dikkate alınmış ve her kurumun öğrencileri kendi aralarında rekabet etmişlerdir. Programa bu yıl kabul edilemeyen öğrenciler gelecek yıl tekrar başvurabilirler.

Bu yıl yaz aylarında özellikle Temmuz ortasından itibaren TUG Bakırlıtepe Tesisleri'nde bakım-onarım çalışmaları yapılacağından dolayı programa 18 öğrenci kabul edilebilmiştir. Gelecek yıllarda bu sayının artması arzumuzdur.

Kabul edilen öğrencilerin, her dönemin ilk günü saat 09:30'dan önce Antalya Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan TUG Yönetim Binası'na gelmeleri gerekmektedir. Üniversite'ye ulaşmak için Antalya otobüs terminalinden kalkan terminal otobüsleri veya seyahat şirketlerinin şehiriçi servis araçları kullanılabilir. Yerleşke içinde de ücretsiz otobüslerle TUG'a kolayca ulaşılabilir.

TUG Yerleşkesi'ndeki hava ve arazi koşullarından dolayı yanınızda uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere gibi giyecekler bulundurmanız gerekmektedir. Bunun dışında gündüzleri yoğun morötesi ışınım dolayısıyla uzun kollu ince giysi, güneş gözlüğü ve şapka kullanmanız da faydalı olacaktır.

Sorularınız için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz. Herhangi bir sebeple programa katılamayacak arkadaşların en kısa zamanda haber vermelerini rica ederiz.

Programa ilginizden dolayı teşekkür ederiz.


2008 YILI KATILIMCI LİSTESİ

I. DÖNEM (23-29 Haziran 2008)
Mustafa BOZKURT Boğaziçi Üniversitesi
Ayhan AY Ege Üniversitesi
Fatih ŞEN 19 Mayıs Üniversitesi
Emine IŞIK Ankara Üniversitesi

II. DÖNEM (07-13 Temmuz 2008)
Aziz TÜRKAN Çukurova Üniversitesi
İsmail İZCİ Niğde Üniversitesi
Zeynep ÇELİK Ege Üniversitesi
Hörü MUTLU İstanbul Üniversitesi

III. DÖNEM (21-27 Temmuz 2008)
Semra SENEM İstanbul Üniversitesi
Sibel ÇALIK Erciyes Üniversitesi

IV. DÖNEM (04-10 Ağustos 2008)
Burçin İÇDEM ODTÜ
Filiz KAHRAMAN ÇOMÜ
Berna TÜTÜNCÜ Anadolu Üniversitesi

V. DÖNEM (18-24 Ağustos 2008)
Ekrem YAŞAR Atatürk Üniversitesi
İsa SAÇMA Harran Üniversitesi
Özgün ARSLAN Erciyes Üniversitesi

VI. DÖNEM (01-07 Eylül 2008)
Mustafa Burak DOĞRUEL Ankara Üniversitesi
Erdinç İŞBİLİR ODTÜ


POSTER

A3, 300 DPI, Renkli, (4.1 MB) --> Tıklayın...BAŞVURU ve GEREKLİ BELGELER

Her yıl bu sayfadan başvuru dönemi ilan edilen LOYP programına başvuru yapabilmek için aşağıda yer alan ilk iki belgeyi el yazısı veya elektronik ortamda doldurup imzaladıktan sonra sonra kurumunuzdan alacağınız Not Dökümü (Transkript) ile birlikte bir tarayıcıdan geçirip JPG, PDF vb bir sayısal formatta aşağıdaki iletişim adresine göndermeniz yeterlidir. Programa kabul edildiğiniz taktirde gelirken Not Dökümü belgesinin orijinalini yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Başvurular kapandıktan sonra sonuçlar bu sayfadan duyurulmaktadır.


Başvuru --> Başvuru Formu
Özgeçmiş --> Özgeçmiş Formu
Not DökümüLOYP ARŞİVİ

Geçmiş yıllardaki LOYP programlarına buradan erişebilirsiniz.


İLETİŞİM

Doç. Dr. Tansel AK
tanselaktug.tubitak.gov.tr