Google TUG   


LOYP 2008 LOYP 2009 LOYP 2010 LOYP 2011 LOYP 2012 LOYP 2013 LOYP 2014 LOYP 2015 LOYP 2016 LOYP 2017

LOYP İstatistiği


Sevgili öğrenciler,

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde (TUG) bir hafta kalmanın ve çalışmalara katılmanın yoğun ders/sınav döneminde sizin için bir ödül olacağını düşünüyorsanız sizi bir haftalığına TUG'da misafir etmek bizi memnun eder. Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında başarılı öğrencilerimizi takdir etmek, ileride meslektaşlarımız olarak çalışmaya başlayabilecek olanları şimdiden tanımak ve onlara cesaret vermek, bir gözlemevi ortamında yaşamalarını sağlamak için 2008 yılından beri düzenli olarak uygulanan Lisans Öğrencileri için Yaz Programı (LOYP) açılmıştır. LOYP programına destek vermek üzere astronomi bölümlerimizden danışmanlar olacaktır.

LOYP programı altı günlük olup (Pazartesi: Çıkış, Cumartesi: Dönüş) Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde yürütülmektedir. Katılımcılar TUG'un Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'ndeki Yönetim Binası'nda küçük bir tanışma ve bilgilendirme toplantısından sonra Bakırlıtepe'ye seyahat edeceklerdir. Katılımcıların Antalya'ya ve sonrasında Bakırlıtepe'ye seyahati ile Bakırlıtepe'deki konaklamaları TUG tarafından karşılanacaktır.

Programa, üniversitelerimizin Astronomi, Astrofizik, Uzay Bilimleri ve Uzay Teknolojileri alanlarında eğitim verilen veya bu alanlarda araştırma yapılan bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri haftalık dönemler halinde katılabilirler. Programa her dönem, derslerindeki başarı durumlarına göre sıralandıktan sonra seçilen en çok dört (4) öğrenci kabul edilecektir.


KOŞULLAR

- En az bir tane astronomi ve uzay bilimleri ile ilgili ders almış olmak.
- Yüksek rakımda (2500 m) bulunmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak.


2018 Yılı Dönemleri
I.   25-30 Haziran
II.   02-07 Temmuz
III.   16-21 Temmuz
IV.   30 Temmuz-04 Ağustos
V.   13-18 Ağustos


BAŞVURU ve DUYURU

Aşağıdaki ilk iki belgeyi el yazısı ile veya elektronik ortamda doldurup imzaladıktan sonra kurumunuzdan alacağınız Not Dökümü (Transkript) ile birlikte bir tarayıcıdan geçirip JPG, PDF vb bir sayısal formatta aşağıdaki iletişim adresine göndermeniz başvuru için yeterlidir. Programa kabul edildiğiniz taktirde gelirken Not Dökümü belgesinin orijinalini yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Başvurular kapandıktan sonra sonuçlar bu sayfada duyurulacaktır.


İSTENEN BELGELER

Başvuru   --> Başvuru Formu
Özgeçmiş --> Özgeçmiş Formu
Not Dökümü


SON BAŞVURU TARİHİ

04 Mayıs 2018


İLETİŞİM

Gizem KAHYA
gizem.kahyatubitak.gov.tr